Materiály a péče
Naše šperky jsou vyrobeny z bronzu, chirurgické oceli, titanu, mosazi, přírodních perel a polodrahokamů. Jsou pokoveny následujícími způsoby:
- Galvanické pozlacení se provádí především na chirurgické oceli a mosazi. Materiál je namočen do roztoku zlata, který na materiálu vytvoří speciální povlak. Množství zlata, který se na zlacení používá je asi 0,05%. Galvanizované šperky si dlouhodobě drží svoji barvu a lesk, ovšem je nutné před koupelí šperk sundávat. Šperky nasazujte až po aplikaci krémů/parfému a sundávejte je při fyzické aktivitě, kdy dochází k nadměrnému pocení.
- Gold filled jsou šperky, u kterých je do základního kovu napuštěno 18k zlato. Jedná se o silnou vrstvu zlata, která je nanesena na primární kov a je velmi odolná vůči vodě i potu. Gold filled šperky můžete nosit neustále, jsou voděodolné a hypoalergení. Ve své podstatě jsou levnější alternativou zlata, kdy zlatá vrstva na šperku zůstává po mnoho let a zároveň neinvestujete do surového zlata, které je mnohonásobně dražší.
- PVD pokovení je proces, při kterém materiál přechází z kondenzované fáze do parní fáze a poté zpět do kondenzované fáze tenkého filmu. Jedná se o vnější povlak na primární kov, především ocel nebo titan. PVD pokovené šperky jsou 10x odolnější než šperky pozlacené. Jedná se o nejodolnější a nejekologičtější způsob pokovení. Šperky jsou odolné vůči vodě a potu. PVD pokovení provádíme především na prstýnkách, které jsou ze všech šperků nejvíce namáhané.
- Bronz - Bronz je velmi odolný a tvrdý kov. Naše šperky jsou vyrobeny ze surového zlatého bronzu, který je barvou velmi podobný 14k zlatu s jemným rose gold nádechem. Jelikož se jedná o primární barvu kovu, nemusíte mít obavy, že by se Vám po čase "ošoupal", jako je to např. u pozlacených šperků. Přirozenou vlastností bronzu je oxidace, podobně jako u sterlingového stříbra. Bronz díky velkému podílu mědi po čase zoxiduje, což se dá snadno vyřešit vyleštěním šperku bavlněným hadříkem, který obdržíte ke každé objednávce zdarma. Můžete šperk namočit v jarové vodě a poté hadříkem doleštit a bronz má opět zpět svoji původní barvu a lesk. Některým typům pokožky může bronz oxidovat v podobě jemných nazelenalých skvrn na kůži. Stávat se to může u prstýnků, u přívěsků je to nepravděpodobné. Jedná se o přirozenou reakci mědi na pH pokožky a potu a není to nijak zdravotně závadné. Zabránit se tomu dá potřením šperku bezbarvým lakem na nehty v místech, kde dochází ke kontaktu s kůží. Bronzové šperky ošetřujeme povrchovou průhlednou vrstvou Wax polish, která byla vyvinuta přímo vědci v Britském muzeu. Tak dochází k oxidaci pomaleji a vy se nemusíte o šperk tak často starat.
POZOR!! Všechny typy pozlacení jsou pouze povrchová úprava materiálu, která není trvalá.